تاریخ ارسال : ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۹:۲۷ ق.ظ ۰ نظر
همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی :

۹۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۴۵ میلیارد ریالی شهرستان اسفراین در شهر صفی آباد افتتاح شد

به گزارش راونیزنامه به نقل از سپهرآیین، همزمان با چهارمین روز از دهه فجر  با حضور استاندار خراسان شمالی ۹۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۴۵ میلیارد ریالی در اسفراین به صورت متمرکز در بخش بام و صفی آباد افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار ما، بهره برداری از سالن ورزشی بخش صفی آباد با اعتبار ۸ میلیارد ریالی و مجتمع صنعتی پرورش یک هزار و ۵۰۰ راسی گوسفند(داشتی) روستای دهنه شیرین با اعتبار ۱۸ میلیارد ریالی از مهمترین برنامه های سفر استاندار به اسفراین بود.
«علی اصغر یحیی آبادی» سرپرست فرمانداری اسفراین در این آیین با اشاره به بهره برداری از   ۹۵ پروژه عمرانی، خدماتی و تولیدی با اعتباری بالغ بر ۴۴ میلیارد و ۴۷۳ میلیون تومان، گفت: بهسازی و تعریض محور گراتی به صفی آباد، تکمیل مسیر ۲ بانده محور اسفراین به بجنورد، لزوم ارتقای تقسیمات کشوری از مهم ترین مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
«علی اصغر یحیی آبادی» با اشاره به مشکلات پیازکاران افزود: ارتقای مرکز بهداشتی درمانی صفی آباد به مرکز شبانه روزی به غیر از موارد اورژانسی یک ضرورت است.
small_0IMG_3253
وی با اشاره به اینکه آسفالت معابر آنتنی دسترسی راه های روستایی، لایروبی قنوات از اولویت های بخش بام و صفی آباد است، خاطر نشان کرد: فرسودگی  لوله آب شرب، مشکلات جدی در مسکن های مهر اسفراین و صفی آباد از دیگر مسائلی است که باید جدی پیگیری شود.
امام جمعه بام و صفی آباد با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اندیشه تقابل با نظام اسلامی آغاز شد که با هوشیاری، بصیرت و ولایت مداری مردم و حضورهای حماسی نقش بر آب شد.
حجت الاسلام «دلبری» افزود: تنها راه مقابله با نفوذ  دشمنان، انقلابی گری و احیای اندیشه انقلابی است.
نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از مسیر تولید مشکل بیکاری حل خواهد شد، گفت: لزوم ارتقای زیرساخت های بخش بام و صفی آباد به ویژه دوبانده سازی محور گراتی به صفی آباد یک ضرورت انکارناپذیر است.
دکتر «هادی قوامی» افزود: باید از ظرفیت نیرو و انرژی در بخش تولید بهره گرفت و صنعت و کشاورزی از آن بهره ببرند.
وی اظهار داشت: باید در مسیر تولید توجه به ارزش افزوده نصب العین قرار کیرد.
استاندار خراسان شمالی هم در این آیین در مسجد شهر صفی آباد در حضور مردم این دیار گفت: دهه فجر انقلاب اسلامی یادگار مجاهدت همگانی است
«محمدرضا صالحی» با اشاره به لزوم قیاس کارنامه پرافتخار انقلاب اسلامی با مفاسد نظام پهلوی، افزود: صدور قطعنامه علیه رژیم صهیونسیتی از سوی شورای امنیت سازمان ملل به عنوان دستاورد برجام مورد توجه است.
وی با اشاره به دستارودهای برجام در بهره برداری از پروژه های عمرانی، خاطر نشان کرد: امام راحل(ره) چون پیامبری مهربان مایه هدایت و رحمت بشر بود.
وی با اشاره به بهره برداری ۶۳۵ پروژه با اعتبار ۳۲۴ میلیارد تومانی و گشایش ۶۱ واحد تولیدی با اعتبار ۵۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی در استان همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، افزود:  سهم اسفراین از پروژه های عمرانی ۹۱ پروژه عمرانی، خدماتی و .. با اعتبار ۴۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی و افتتاح ۴ واحد تولیدی با اعتبار ۲ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومانی است.
وی با تقدیر از نهضت گازرسانی روستایی، تصریح کرد: مدیریت مصرف انرژی و اجرای آبیاری های نوین یک ضرورت است و تامین اشتغال نیازمند همدلی و مشارکت همگانی است.
وی با بیان اینکه انتخابات در راه است، افزود: همگان باید برای تحقق منویات رهبری با تکیه بر تضمین سلامت، امنیت، قانون مداری و زمینه سازی حضور حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا حضور یابند.
به گزارش خبرنگار ما، همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی گازرسانی به ۳۷ روستا با جمعیت ۱۴ هزار و ۴۲۸ نفری، احداث سالن ورزشی صفی آباد، سالن ورزشی دانش آموزی اسفراین، احداث ۴ پایگاه مقاومت بسیج، ۳۶ پروژه عمرانی روستایی با اعتبار ۹ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریالی، ۳ پروژه مدیریت شهری هم با اعتبار ۱۳ میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریالی، طرح هادی روستایی با جمعیت برخوردار یک هزار و ۳۰۹ نفر بهره برداری رسیدند.

دیدگاه شما