تاریخ ارسال : ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت : ۴:۳۱ ب.ظ ۰ نظر
بعد از گذشت 275 روز از انتصاب سرپرست فرمانداری؛

فرماندار اسفراین در نشست شورای اداری معارفه شد

 جواد نوروزی به عنوان فرماندار جدید اسفراین معرفی شد و «علی اصغر یحیی آبادی» در مسند معاون فرماندار در خدمت شهرستان خواهد بود.

photo_2017-03-07_16-29-58
به گزارش راونیزنامه به نقل از سپهرآیین، در نشست اداری شهرستان اسفراین با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی با گذشت ۹ ماه از استعفای فرماندار سابق و انتصاب سرپرست فرمانداری از سوی استاندار وقت، بعد از ۲۷۵ روز بالاخره «جواد نوروزی» به عنوان فرماندار جدید اسفراین معرفی شد و «علی اصغر یحیی آبادی» هم که پیش از این سرپرست فرمانداری اسفراین بود، کماکان در مسند معاون فرماندار در خدمت شهرستان خواهد بود.
در این مراسم که در سالن اجتماعات فرمانداری اسفراین برگزار شد، معاون سیاسی، امنتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره) و بزرگداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی گفت: امام سجاد(ع)، در صحیفه سجادیه با برشمردن حقوق گوناگون در رساله حقوق به بسیاری از حقوق متقابل اشاره کرده است که یکی از این حقوق، حق ملت است.
دکتر «ایرانی» با اشاره به اینکه مسئله حقوق بشر و حقوق شهروندی مسئله ای سال هاست در مورد آن شنیده می شود، افزود: اعتلای حفظ حقوق بشر از درگاه ممنوعیت برده داری، جلوگیری از تضییع حقوق، جنایت و ... باید محقق شود.
وی صیانت از حقوق شهروندی و عمومی را یک رسالت و ماموریت همگانی قلمداد کرد و خاطر نشان کرد: یکی از مهم ترین و اصلی ترین وظایف، ماموریت ها و رسالت های دولت و حکومت تلاش برای احقاق حقوق شهروندی است که دولت تدبیر و امید در صدد تحقق این مهم منشور  حقوق شهروندی را تدوین و رونمایی کرد.
وی با اشاره به اینکه اگر عفاف و حجاب به عنوان یک حق از مجموعه حقوق شهروندی در جامعه اسلامی جدی گرفته نشود، اظهار داشت: تضعیف و تهدید تحکیم بنیان خانواده، افزایش طلاق در جامعه از نتایج فراموشی فرهنگ اصیل عفاف و حجاب است.
معاون استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه باید  در جامعه اسلامی امر به معروف و نهی از منکر جدی گرفته شود، تصریح کرد: درغگویی، خیانت، اختلاس و ... از مجموعه منکراتی است که باید از آن فاصله گرفت و در صدد تحقق همه جانبه معروفات در آمد.
وی با اشاره به اینکه جامعه اسلامی باید به مدینه فاضله مورد توجه اسلام ناب محمدی، نزدیک باشد، افزود: باید مراقبت کرد تا با گذر زمان آرمان های ما از آرمان های اصیل انقلاب اسلامی فاصله نگیرد چرا که این مسئله یک تهدید است و اگر چنین شد بدانید و شک نکنید که درگیر زرق و برق دنیا شده ایم.
وی با بیان اینکه همه مردم به ویژه مسئولان و آنان که خدمتگزار مردم هستند باید به حقوق شهروندی آگاهی داشته باشند، تصریح کرد: نباید منشور حقوق شهروندی به عنوان یک ارمغان دولت نادیده گرفته شود چرا که خدمتگزاری و تلاش برای احقاق حقوق ملت یک ضرورت انکارناپذیر است.
دکتر «ایرانی» با اشاره به اینکه همه اقشار حق مشارکت در تصمیم سازی برای آینده حکومت را دارند که نمود آن به خوبی در انتخابات های گوناگون را شاهد هستیم، افزود: مردم ولی نعمتان ما هستند و مسئولین باید خود را خدمت گزار و خادم ملت قلمداد نمایند.
وی با اشاره به اینکه مسئولان باید به دور از افراد رفاه طلب نشست و برخاست نمایند، تصریح کرد: مسئولان باید از جنس مردم و همراه مستضعفان و محرومان جامعه باشند.
وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ به نام «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» از سوی مقام معظم رهبری، اظهار داشت: برجام ایران هراسی را در دیگر کشورها در هم شکست و آنجا که تنور تحریم های ظالمانه علیه ایران داغ تر شده بود، این برنامه جامع به ارمغان آمد.
وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید در صدد احیای واحدهای تولیدی و کارآفرین آمده است، اظهار داشت: با تلاش دولت یازدهم بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی مجدد به چرخه تولید بازگشتند.
وی تصریح کرد: برای نخستین سال به همت کشاورزان به خودکفایی در تولید گندم رسید و با هدف گذاری ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تنی برای سال آینده امید می رود دولت باید برنامه ریزی برای صادرات گندم بعد از گذر از خوکفایی را در دستورکار خود قرار دهد.
دکتر «ایرانی» با اشاره به اینکه به برکت برجام در نیمه نخست سال جاری شاهد سرمایه کذاری خارجی به میزان ۱۱ میلیارد دلار بوده ایم، اضافه کرد: توجه به تقویت تولید داخلی یک ضرورت است و باید سبد خرید هر خانواده ایرانی از اجناس تولید ملی پر باشد.
وی عنوان کرد: اگر نگاه ملت به دستان پینه بسته کارگران و کشاورزان ایرانی معطوف نشود بدون شک چرخه تولید ملی هرچند با حمایت های دولت عقیم خواهد ماند.
وی با اشاره به اینکه جوانان ایرانی سرمایه هستند، در آستانه آخرین چهارشنبه سال، اظهار داشت: چهارشنبه آخر سال سنت باستانی است نه یک شهر شهری، لذا همه دستگاه ها به ویژه شهرداری برای مدیریت شادی آخرین چهارشنبه سال تدبیر نمایند.
وی با اشاره به تدارک میوه نوروزی از سوی ستاد تنظیم بازار برای استان، تصریح کرد: نظارت و بازرسی مستمر و تعزیرات حکومتی با هرگونه گرانفروشی و کم فروشی و تضییع حقوق مصرف کنندگان برخورد خواهند کرد.
دکتر «ایرانی» با تقدیر از خدمات «علی اصغر یحیی آبادی» سرپرست سابق فرمانداری اسفراین، گفت: حفظ امنیت و آرامش جامعه، مدیریت شورای اداری، برنامه ریزی جهت جذب اعتبارات، آمادگی لازم برای مقابله با بحران های احتمالی، تبیین سیاست های دولت و تلاش برای همدلی دولت و ملت از مهم ترین وظایف یک فرماندار به عنوان مقام عالی دولت د ر هر شهرستان است.
وی با تبریک به «جواد نوروزی» فرماندار جدید اسفراین هم اضافه کرد: توجه به تشکل ها، احزاب و نهادهای مردمی یک ضرورت در جایگاه فرماندار است.
وی با اشاره به اینکه حفظ آرای ملت به عنوان حق الناس باید در دستورکار باشد، افزود: قانون مداری و جذب مشارکت حداکثری و حفظ حق الناس باید در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا مورد توجه باشد.
وی تصریح کرد: در انتصاب فرماندار اسفراین بدون شک، انگیزه، توانایی و استعدادهای جوان فرماندار جدید با پیوند به تجربه معاون محترم فرماندار مایه شکوفایی شهرستان خواهد شد.

دیدگاه شما